FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


Przemytnik doskonały. Jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie (2013, Czarne) - Luca Rastello [PL] [PDF, EPUB, MOBI, Azw3] [FIONA6]

S: 3L: 2P: 59
Dodał: sugdsfg Tracker:
Kondycja:Dodane:2022-06-23 13:13:21
Kategoria:E-Booki / Książki  »  PozostałeRozmiar:4.31 MB
Język:Wersja PL  Wersja PL------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
Jak zostać przemytnikiem doskonałym? Potrzebna jest ciężka praca i dobry system. Można zbić kokainę w kostki, rozpuścić ją w wodzie, ukryć w blokach marmuru lub wewnątrz przewodów elektrycznych. I wystawić "muła", który połknie kapsułkę czy ukryje towar w podwójnym dnie walizki (zgarnie go policja, ale to część systemu). Jeśli zrobisz to dobrze, będziesz bajecznie bogaty. Jeśli się pomylisz, resztę życia spędzisz w więzieniu...

Ale kokaina to nie tylko narkotyk — to towar, dzięki któremu można zbroić żołnierzy, przejmować władzę i wpływać na międzynarodową politykę. Gdyby zlikwidować handel narkotykami, gospodarka amerykańska poniosłaby dwudziestoprocentowe straty, a meksykańska zanotowałaby spadek o ponad połowę.

Luca Rastello pozwala nam spojrzeć na świat z perspektywy grubej ryby narkobiznesu. I choć to perspektywa przerażająca, nie jest pozbawiona (czarnego) humoru.
"Czy naprawdę wierzycie, że przemyt narkotyków to podwójne dna walizeczek, łykanie małych porcji w kapsułkach, ukrywanie proszku w egzotycznych figurkach? Czy wierzycie, że agencje antynarkotykowe, które pożerają miliardy dolarów rocznie, naprawdę walczą z narkohandlem? Albo w historyjki, które sprzedaje nam hollywoodzkie kino? Świat narko, właściciele banków, w których pierze się narkoforsę, i politycy, którzy oficjalnie zwalczają narkohandel, żyją w sekretnej symbiozie, potrzebują się nawzajem, jedni bez drugich by zginęli. Wszyscy żyją – a właściwie: wszyscy żyjemy – z narkotykowego szmalu, nawet jeśli o tym nie wiemy. Teraz jednak trudniej będzie rzec »ja nic nie wiedziałem/-am«. Ta brawurowo opowiedziana, bezczelna i bulwersująca historia handlarza prochami wywróci wasze wyobrażenia o narkotykowym świecie. Jeśli dalej chcecie spać spokojnie, nie czytajcie jej".
Wielkość całości do Pobrania: 4.xx MB
Gatunek: literatura faktu
Rodzaj Kompresji: RAR
Zawartość Uploadu: PDF, EPUB, MOBI, Azw3
Wersja Językowa: [PL]
Rok wydania: 2013
Artur Domosławski

"Od dawna już się prosiło, żeby napisać o przemycie kokainy z perspektywy przestępczej. Wyznana anonimowego przemytnika (...) są bezczelne, bezwstydne i błyskotliwe".

Tom Feiling, "The Telegraph"
"(...) Anonimowy narrator powstał z połączenia kilku prawdziwych życiorysów i na podstawie setek godzin rozmów z przemytnikami. Wszystkie historie i poglądy są ponoć autentyczne. Jedno jest pewne, bezimienny przemytnik kokainy ma ironiczne spojrzenie i ostry dowcip. »Przemytnik doskonały« to łódź ze szklanym dnem na (...) »morzu kokainy«".

Brian Thomas Gallagher, "The Observer"
"Rastello obnaża to, o czym niechętnie myślimy i czego raczej nie usłyszymy z ust polityków. Globalny problem handlu narkotykami jest bowiem ubocznym efektem polityki i to tej klasyfikowanej jako »wielka«".

Ewa Glubińska, szuflada.net

[Wydawnictwo Czarne, 2013]====================================================

PODOBNE TORRENTY
Czuły punkt. Teatr, naziści i zbrodnia (2014, Czarne) - Elisabeth Åsbrink [PL] [pdf,epub,mobi,azw3] [FIONA6] Światy równoległe. Czego uczą nas płaskoziemcy, homeopaci i różdżkarze (2020, Czarne) - Łukasz Lamża [PL] [pdf,epub,mobi,azw3] [FIONA6] C.C. MacDonald - I żyli długo i szczęśliwie [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3] [FIONA9] Natalio Grueso – Przemytnik słów [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3] [FIONA9] Jeanne Siaud-Facchin - Zbyt inteligentni, żeby żyć szczęśliwie [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3]  [FIONA9] John Le Carré - Szpieg doskonały [Pdf, mobi, epub, azw3] [PL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker.files.fm:6969/announce

Multitrackery:

http://tracker.files.fm:6969/announce
http://mail2.zelenaya.net:80/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

UAKTUALNIENIE
23/06/2022 16:17:40 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
1 file
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ