FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


PIG DESTROYER - BOOK BURNER (2012) [WMA] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 0P: 20
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2021-07-22 11:24:16
Kategoria:Muzyka  »  MetalRozmiar:240.37 MB
Język:Muzyka Zagraniczna  Muzyka Zagraniczna------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Kariera muzycznego żurnalisty jest iście karkołomnym doświadczeniem. Schizofrenia wpisana w zawód, korpucjogenne nawyki (ech, te darmowe płyty…) a i braki warsztatowe, nadrabiane niby – żartami trafiają się nader często. W moim przypadku jest to muzyczna schizofrenia, skazująca mnie na słuchanie zarówno milusińskich z happysad jak i drapieżców z Pig Destroyer. Za tamtych już mi się dostało – od lajtowej „głupoty” po agresywne „popierdolenie”, za niżej OPISywanych jeszcze na „laurkę” przyjdzie czas. Co nie zmienia faktu, że to jedna z najlepszych płyt grind core’owych mijających miesięcy.

Powiedzmy to wreszcie uczciwie – grind core to hałas, który bez otoczki porno/gore nierzadko okazuje się być sztuką dość wątpliwej jakości. Trzeba niezłych umiejętności, by zainteresować słuchacza samymi li tylko dźwiękami i choć sporo jest maniaków patologicznego, orgiastycznego okładania werbla, są całe masy zespołów, które mogą grać jeden i ten sam riff do dwudziestu kawałków a i tak nikt różnicy nie zauważy. Gatunek nobilitują jedynie „robinhudy” stylu, biorące na siebie niemały ciężar sprostania wyśrubowanym normom i to dzięki nim grind core’owi nadal nie odmówiono jeszcze określenia „muzyka”.

Scott Hull potrzebę tworzenia anty – muzyki zaspokoił w Agoraphobic Nosebleed, dlatego w Pig Destroyer skupia się na dość tradycyjnym kultywowaniu gitarowego hałasu. Po eksperymentalnej, całkiem ciekawej płytce „Natasha” (przypomnijmy – zawierającej jeden, 37 – minutowy kawałek…), powraca z krążkiem zawierającym dźwięki apetyczne i przede wszystkim strawne nawet dla tych, którzy nie kochają temp granych powyżej 250 bpm.

„Book Burner” sadowi się bardzo blisko wizjonerów gatunku, tuż obok „Subvert The Dominant Paradigm” Noisear czy starszych krążków Brutal Truth. Już ten fakt powoduje, że w moim odczuciu będzie to jedno dzieł, wyznaczających standardy gatunku. A skoro Nasum (prawie…) nie istnieje, Brutale coraz bardziej pogrążają się w niezrozumiałym hałasie a Rotten Sound od lat bezskutecznie próbuje przebić „Exit”, Świnie mają zadanie ułatwione. Na swojej piątej płycie przedstawiają 19 kawałków, które w 32 minuty zrobią z każdego osobnika fana grind core’a. Bo też i „Book Burner” to nie bezsensowne walenie w bęben, ale doskonale zagrane i zaaranżowane perełki hałasu. W ramach ograniczonej stylistyki i długości nie przekraczającej 2 min/utwór, zespół tworzy świetne, wchodzące w głowę i nogi, bardzo silnie zrytmizowane pieśni. Jeśli już są blasty ( „Eve”, „The Underground Man”, „Totaled” czy „White Lady”), to zespół absolutnie pilnuje się, by nie poprzestać na nich i zawsze dodać coś jeszcze, dlatego praktycznie w każdym kawałku jest sporo rytmicznej gmatwaniny, czasami przeradzającej się w rasowy death metal („The Diplomat), gdzie indziej zahaczającej o tak lubiany przeze mnie noise („Baltimore Strangler”). Co i rusz mamy rasowe łamańce („Dirty Knife”, „King of Clubs”) i całą kupę zwolnień („Valley of the Grey”), miejscami mogących kojarzyć się z stylem Misery Index („The American’s Head”). W zasadzie wymienianie poszczególnych numerów nie ma sensu, bo wszystkie zostały hojnie obdarowane. Kiedy zastanawiałem się nad wyborem najlepszej kompozycji, okazało się, że… podoba mi się dokładnie cała płyta. Każdy kawałek to majstersztyk precyzyjnego, grind’owo – hardcore’owego łojenia, dodatkowego blasku płycie przysparza doskonała, bardzo sterylna produkcja, która akurat w tym przypadku ma sens; jeśli ktoś lubił noise’owy chaos „Terrifyer”, może się nieco zdziwić…

Krótkie, zwarte, grane niezwykle precyzyjnie utwory tworzą ciekawą, bardzo agresywną a jednocześnie zdyscyplinowaną całość. Wydaje mi się, że zespół tym razem celowo zrezygnował z pewnej dozy eksperymentu (może wyeksploatował się na „Nataszy”?) na rzecz bardziej przystępnej i zrozumiałej formy. Choć raczej wątpię, że ktoś nieobyty z formułą i lubiący np. happysad znajdzie tu coś dla siebie, bo owa „przystępność” uwypukla jeszcze bardziej agresję tej muzyki. Hipokryzja? Ok., niech będzie…

Arek Lerch
Sis 1:15
The American's Head 0:49
The Underground Man 0:32
Eve 1:15
The Diplomat 2:57
All Seeing Eye 0:42
Valley Of The Geysers 2:20
Book Burner 0:40
Machiavellian 1:12
Baltimore Strangler 3:19
White Lady 1:25
The Bug 3:06
Iron Drunk 1:44
Burning Palm 1:53
Dirty Knife 1:14
Totaled 0:42
Kamikaze Heart 1:35
King Of Clubs 1:06
Permanent Funeral 4:08
https://www.youtube.com/watch?v=P3LIvfZx2FcNIE ZACHOWUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY POLSKI KMIOT... POBIERAJĄC UDOSTĘPNIAJ... UDOSTĘPNIAJ TAKŻE PO POBRANIU!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
PIG DESTROYER - BOOK BURNER (2012) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] DESTROYER - HAVE WE MET (2020) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] JOHN ZORN - MASADA BOOK 3: THE BOOK BERI'AH (2018) [FLAC] [FALLEN ANGEL] CLUTCH - BOOK OF BAD DECISIONS (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] WATCHTOWER - CONCEPTS OF MATH-BOOK ONE (2016) [EP] [MP3@320] [FALLEN ANGEL] NUCLEAR HOLOCAUST - THE BOOK OF DOOM (2020) [WMA] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce

Multitrackery:

udp://tracker.openbittorrent.com:80/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce

UAKTUALNIENIE
22/07/2021 11:24:17 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
24 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ