FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


TRZY KOLORY. NIEBIESKI (1993/2016) [DVD9] [LEKTOR PL+NAPISY PL] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 4P: 96
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2020-08-10 21:16:15
Kategoria:Filmy DVD-R  »  DramatRozmiar:7.65 GB
Język:Lektor PL  Lektor PL------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA


[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
Jako dokumentalista Krzysztof Kieślowski dał się poznać jako bystry obserwator otaczającej go rzeczywistości społecznej wraz z jej sferą polityczną, czego najlepszym dowodem dwa głośne filmy – „Życiorys” (1975) i „Z punktu widzenia nocnego portiera” (1977). Ta polityczna pasja przedostała się również do filmów fabularnych reżysera. „Amator” (1979), będący intrygującym esejem o istocie filmu, jest zarazem filmem z nurtu Kina Moralnego Niepokoju. Jednak Kieślowski w sposób szczególny przesunął akcenty: wybierając na swego bohatera robotnika, reżyser znacząco rozszerzył krąg oddziaływania KMP, ukazującego społeczne frustracje na przykładzie młodej inteligencji.

Wraz z początkiem lat 80. w twórczości Kieślowskiego pojawia się nowy motyw – metafizyka. W „Przypadku” (1981) była tylko punktem wyjścia do rozważań – kariera, także polityczna i społeczna, młodego bohatera zależała od tego, czy zdąży – czy też nie - na pociąg odjeżdżający z Łodzi do Warszawy. Ale w zamykającym dekadę telewizyjnym „Dekalogu” (1988) polityki już właściwie nie ma. Są natomiast kwestie ontologiczne, dylematy moralne i unoszące się nad całością pytanie o znaczenie chrześcijańskiego Dekalogu w świecie współczesnym. Zarówno w „Podwójnym życiu Weroniki” (1991), jak i w następujących po nim cyklach „Trzy kolory” (1993-94) oraz tryptyku „Niebo – Czyściec – Piekło” (pozostał w fazie scenariusza) Krzysztof Kieślowski i jego współscenarzysta Krzysztof Piesiewicz wszystko rozgrywają na płaszczyźnie metafizycznej i moralnej, dążąc do metafory ludzkiego losu i szukając odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania.

„Trzy kolory” nawiązują do haseł-symboli Wielkiej Rewolucji Francuskiej, zapisanych na francuskiej fladze: Wolność, Równość, Braterstwo. Zgodnie z tą wykładnią film „Niebieski” podejmuje temat wolności.

Julie (Juliette Binoche) była żoną wybitnego kompozytora i matką kilkuletniej córeczki. Oboje zginęli w wypadku samochodowym, Julie cudem ocaliła życie. Na jej barkach spoczywało wiele obowiązków. Czy wraz ze śmiercią najbliższych odzyskała wolność? – nasuwa się pytanie. Otóż – niekoniecznie. Spoczywa na niej trudny obowiązek: żyć dalej, kultywować pamięć o mężu i dziecku. A co, jeśli się okaże, że mąż nie myślał o wspólnym życiu, wręcz przeciwnie – planował odejście i związanie się z inną kobietą, noszącą jego dziecko?

Aby odzyskać wolność osobistą, trzeba uwolnić się od przeszłości - pozostawanie wdową po wybitnym kompozytorze, korzystanie z należnego jej majątku i nic nierobienie (o czym skrycie od pewnego czasu marzyła) oznacza skazanie się na pustkę, życie cudzym życiem, a więc wegetację. Żeby oddychać świeżym powietrzem, żyć na własny rachunek, należy zamknąć za sobą drzwi, rozliczyć się z czasem minionym. Julie wyrównuje więc rachunki – zaczyna od spraw męża, by w finale poczuć ożywcze oczyszczenie.

Przede wszystkim należy ukończyć niedokończoną symfonię na cześć zjednoczenia Europy. Dla Julie praca nad tym utworem ma kilka wymiarów – z jednej strony oddaje hołd zmarłemu, udostępniając światu jego dzieło. Z drugiej – kończy jeden rozdział własnego życia, by móc zacząć żyć życiem nowym. Z trzeciej wreszcie – bierze rewanż nad wiarołomnym mężem, spędzając noc z jego asystentem, beznadziejnie w niej zakochanym. Gdyby została z nim na dłużej, pozostanie w cieniu zmarłego męża – tak jak i asystent wielkiego kompozytora. Trzeba więc i tę znajomość zakończyć. Kolejnym krokiem będzie przekazanie kluczy do domu kochance męża i jej dziecku. To jednocześnie decyzja, kto od teraz będzie strzec pamięci po zmarłym. Od tej pory może zacząć żyć swoim życiem, poczuć wolność.

Bo wolność, jaką Julie uzyskała w momencie wypadku, nie była wolnością chcianą – bardziej brzemieniem, „uświadomioną koniecznością” (jak widział to Karol Marks) niż swobodą poczynań. Teraz, w pełni uwolniona od przeszłości, może szukać prawdziwej wolności – „wolności do” – do nowego uczucia, nowych form aktywności, do nowego życia wreszcie.

Film „Trzy kolory: Niebieski” nie ogranicza się do rozważań ontologicznych. To jedno z najważniejszych osiągnięć kina artystycznego końca XX wieku, a zarazem wyznacznik kierunku, w jakim mogłoby – powinno – pójść kino europejskie w chwili, gdy po upadku Muru Berlińskiego kino polityczne, dotąd dominujące w dyskursie społecznym, przestało być potrzebne.

Krzysztof Kieślowski odebrał w Wenecji Złotego Lwa za „Trzy kolory: Niebieski”, wyróżniono też zdjęcia Sławomira Idziaka. Film kandydował do Cesara, nagrody francuskiej Akademii Filmowej, za filmu roku, scenariusz i reżyserię. Ostatecznie statuetki przypadły Juliette Binoche za kreację i Zbigniewowi Preisnerowi za muzykę.
Juliette Binoche – Julie Vignon-de Courcy
Benoît Régent – Olivier Benoit
Charlotte Very – Lucille
Emmanuelle Riva – matka Julie
Florence Pernell – Sandrine
Helen Vincent – dziennikarka
Guillaume De Tonquédec – Sergehttps://www.youtube.com/watch?v=fwNVIQbv5Tc!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START JUTRO GODZINA 16-ta... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
TRZY KOLORY. BIAŁY (1994/2016) [DVD9] [FALLEN ANGEL] TRZY KOLORY. CZERWONY (1994/2016) [DVD9] [FALLEN ANGEL] Trzy kolory - Niebieski *1993* [DVDRIP] [XVID-BODZiO] [Lektor PL] Trzy Kolory, Niebieski (1994) [1080P] [BLURAY] [H264] [DTS.MASTER.HD] [AC3-E1973] [LEKTOR.PL] [NAPISY.PL.ENG]. RAZ, DWA, TRZY - TO JA (1993/2016) [WMA] [FALLEN ANGEL] RAZ, DWA, TRZY - PRZYSTANEK WOODSTOCK 2005 (2012) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker1.itzmx.com:8080/announce

Multitrackery:

http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
udp://opentrackr.org:1337/announce
udp://thetracker.org:80/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://open.demonii.si:1337/announce
udp://exodus.desync.com:6969/announce
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
udp://tracker.filemail.com:6969/announce
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

UAKTUALNIENIE
24/12/2020 17:58:01 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
36 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ