FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


Emil Draitser - Szpieg Stalina [PL] [pdf,mobi,epub,azw3]

S: 5L: 1P: 191
Dodał: sl_ko Tracker:
Kondycja:Dodane:2020-06-01 03:45:26
Kategoria:E-Booki / Książki  »  BiografieRozmiar:12.40 MB
Język:Wersja PL  Wersja PL------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
Dmitrij Bystrolotow (1901-75) prowadził życie, które może się wydawać nieprawdopodobne, nawet jak na książkę o tematyce szpiegowskiej, jednak w jego przypadku prawda jest dziwniejsza od fikcji.

Marynarz, artysta, lekarz, prawnik i pisarz władający biegle kilkoma językami, osoba Bystrolotowa stanowi rosyjski odpowiednik „asa szpiegów”, Sydneya Reilly’ego. Jeden z „wielkich nielegałów”, grupy wybitnych szpiegów sowieckich działających w krajach zachodnich w okresie międzywojnia, był pełnym polotu człowiekiem, którego modus operandi polegał na uwodzeniu kobiet – między innymi pracownicy ambasady francuskiej, żony urzędnika brytyjskiego Foreign Office i oszpeconej funkcjonariuszki gestapo. Kradł tajemnice wojskowe hitlerowskim Niemcom i faszystowskim Włochom, umożliwiając Stalinowi wgląd w pocztę dyplomatyczną wielu krajów europejskich. Idealistycznie i bezkrytycznie oddany swej ojczyźnie, wykazywał się nadzwyczajną odwagą i wytrzymałością fizyczną – dwukrotnie przemierzył pustynię Saharę i dżungle Konga.
Jednak w roku 1938 dochodzi do nieoczekiwanego i dramatycznego zwrotu w opowieści o Bystrolotowie. W samym szczycie czystek stalinowskich, po swym powrocie do Związku Sowieckiego, Bystrolotow został aresztowany i poddany podczas śledztwa torturom. Skazany na dwadzieścia lat obozu pracy, ryzykował jeszcze surowszą karę, dokumentując zbrodnie reżimu komunistycznego przeciwko ludzkości. Ze zdumiewającą wytrzymałością przetrwał wszelkie represje i uświadomił sobie rzeczywistą naturę ideologii, której niegdyś służył ślepo i niezachwianie.
Pierwsza tak obszerna biografia Bystrolotowa ukazuje się w chwili, kiedy FSB, obecna następczyni KGB, obiera sobie jego postać za swego bohatera, tuszując jednocześnie prawdę o jego życiu.

Fragment z Histmag:
https://histmag.org/Emil-Draitser-Szpieg-Stalina-10471/
Jak zatem należy traktować tę biografię? Po pierwsze jako porywającą i doprawdy niewiarygodną historię, którą można by obdzielić wszystkie dotychczasowe filmy z Jamesem Bondem i tuzin kolejnych. Opowieść ta dla kogoś wygodnie rozpartego w fotelu wydaje się nieprawdopodobna. Czytając fragmenty OPISujące aresztowanie, przesłuchania i wreszcie pobyt w więzieniach i Gułagu, poczułem się, jakbym znowu był w szkole średniej i czytał Inny świat Herlinga-Grudzińskiego. Nie znalazłem u Draitsera nic nowego na temat radzieckich łagrów, jednak sposób, w jaki poprowadzona została narracja, sprawia, że niezmiennie, tak jak i u Grudzińskiego, czułem się, jakby wraz z kolejnymi stronami nad głową rósł mi potężny głaz, gotów w każdej chwili runąć. Czułem niepokój, czułem się źle, słowem tak, jak powinienem się czuć, czytając o takiej rzeczywistości.

Czytaj więcej: https://histmag.org/Emil-Draitser-Szpieg-Stalina-10471/


====================================================

PODOBNE TORRENTY
Michał Wójcik, Emil Marat - Ptaki drapieżne [PL] [pdf,epub,mobi,azw3] Michał Wójcik, Emil Marat - Ptaki drapieżne (2016) [ebook PL] [epub mobi pdf azw3] Roger Moorhouse - Pakt diabłów. Sojusz Hitlera i Stalina. [PL] [pdf,epub,mobi,azw3] John Le Carré - Szpieg doskonały [Pdf, mobi, epub, azw3] [PL] Alex Berenson - Wierny szpieg [Pdf, mobi, epub, azw3] [PL] John Le Carre - Druciarz, krawiec, łołnierz, szpieg [Epub, mobi, azw3, pdf] [PL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce

Multitrackery:

udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://9.rarbg.me:2830/announce
udp://9.rarbg.com:2750/announce
udp://9.rarbg.me:2830/announce
udp://9.rarbg.to:2870/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
http://tracker.yoshi210.com:6969/announce
udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
udp://tracker.ds.is:6969/announce
https://tracker.vectahosting.eu:2053/announce
udp://tracker.nyaa.uk:6969/announce
http://mail2.zelenaya.net:80/announce

UAKTUALNIENIE
25/06/2020 10:15:04 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
4 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ