FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


JOANNA (2013/2015) [DVD5] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 1P: 80
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2020-01-07 17:49:52
Kategoria:Filmy DVD-R  »  DokumentalneRozmiar:3.05 GB
Język:Film Polski  Film Polski------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA


[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
Film dokumentalny
Produkcja - Polska
Rok produkcji - 2013
Barwny, 40 min


Nominowany do Oscara dla najlepszego dokumentu krótkometrażowego film Anety Kopacz to coś więcej niż opowieść o śmierci i godzeniu się z nią. To przede wszystkim filmowy hołd dla życia i jeden z najlepszych dokumentalnych debiutów ostatniej dekady.

"Joanna" to dokument o Joannie Sałydze, autorce bloga "Chustka", w którym OPISywała ostatnie lata swojego życia. Umierająca na nowotwór kobieta przez ponad dwa lata walczyła z chorobą, a na blogu zdawała sprawę ze swoich zmagań. Jej blog zdobył w Polsce wielką popularność, jednocześnie wzruszał i dawał nadzieję. Zainspirowana jego lekturą Aneta Kopacz postanowiła nakręcić film dokumentalny:

Joannę poznałam chwilę przed kręceniem filmu. Na początku stawiała wiele ograniczeń. Spędzałam z nią bardzo dużo czasu, również w szpitalnych poczekalniach. Zwierzałam się jej. Pokazywałam fragmenty filmu, czego dokumentalista nie powinien robić, ale w ten sposób zdobywałam jej zaufanie" - przyznawała reżyserka w rozmowie z Edytą Borkowską z "Rzeczpospolitej".

Film Kopacz stał się jednym z największych przebojów festiwali dokumentalnych. W 2014 roku "Joanna" została uznana za najlepszy dokument krótkometrażowy prestiżowego festiwalu Palm Springs International Shortfest, a wcześniej zdobywał nagrody na festiwalach w Skopje, Warszawie, Barcelonie, Los Angeles, Taszkiencie i Lipsku. Triumfalny pochód przez festiwale zwieńczyła nominacja do Oscara dla najlepszego krótkometrażowego dokumentu. W 2015 roku "Joanna" znalazła się wśród pięciu filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Prócz niej wśród nominowanych znalazł się także inny polski film - "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego.

Aneta Kopacz, reżyserka filmu "Joanna" komentowała swą nominację dla portalu Stowarzyszenia Filmowców Polskich:

Nominacja do Oscara jest czymś dużo więcej niż kiedykolwiek mogłam się spodziewać. Ja nawet nie wierzyłam zbytnio, że ten film w ogóle powstanie. Każdy dzień zdjęciowy był ogromną wygraną. Joanna miała prawo powiedzieć "nie" w każdym momencie. Ja się szczerze mówiąc tego spodziewałam. Dlatego każdy kolejny dzień zdjęciowy, to była duża sprawa. Posuwaliśmy się i coraz wyraźniej widziałam, jak ten film powstaje. To, że został zrealizowany, to już samo w sobie było dla mnie ogromnym sukcesem. A jak dostał pierwszą nagrodę to jeszcze bardziej się ucieszyłam, że ludzie odczytali moje najskrytsze intencje".

Film zdobył uznanie nie tylko festiwalowej publiczności, ale też krytyków. Janusz Wróblewski pisał o nim w "Polityce":

Film "Joanna" Anety Kopacz (...) przypomina list wysłany do kochanego dziecka, w którym udało się zapisać ich intymne rozmowy przypominające koany wypowiadane przez mnichów buddyjskich w drodze do oświecenia. Lapidarne, paradoksalne dialogi zachwycają spokojem, mądrością, pewnością. Czuje się w nich najwyższą troskę, by nie ranić. Porozumienie odbywa się jednak ponad słowami: w dotyku dłoni, delikatnym spojrzeniu, w samej tylko obecności i sztuce bycia razem. Co zostaje wyrażone dyskretnymi muśnięciami kamery Łukasza Żala.

To właśnie zdjęcia Łukasza Żala stanowią jeden z najmocniejszych punktów filmu Kopacz. Młody operator, który za zdjęcia do "Idy" Pawła Pawlikowskiego otrzymał nominację do Oscara, przygląda się bohaterom z uczuciem i dyskrecją. Nie chce szokować, ale po cichu patrzy na dramatyczną walkę Chustki. Pastelowe, skąpane w ciepłych tonacjach ujęcia Żala pokazują życie jako ciąg małych, sensualnych przyjemności. Dotyk dłoni, pozornie nieznacząca rozmowa, czy uśmiech - z takich detali budowany jest filmowy portret Joanny Sałygi. Dopełnia go piękna muzyka skomponowana przez Jana A.P. Kaczmarka. Także dzięki niej film Anety Kopacz stał się jednym z najwybitniejszych dokumentalnych debiutów polskiego kina - pochwalną pieśnią dla miłości, która ocala.

Culture.pl
https://www.youtube.com/watch?v=rdB8n30Mz2I!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
JOANNA JEŻEWSKA - MARTWA NATURA Z KOCHANKIEM W TLE (2013) [WMA] [FALLEN ANGEL] POWER OF THE HORNS - ALAMAN (2013) [DVD5] [FALLEN ANGEL] BOB DYLAN - MTV UNPLUGGED (1995/2013) [DVD5] [PAL] [FALLEN ANGEL] KLENCZON LEGENDA [REEDYCJA] (2013) [DVD5] [FALLEN ANGEL] MARILLION - BRAVE LIVE 2002 (2013) [DVD5] [NTSC] [FALLEN ANGEL] JUSTYNA STECZKOWSKA - PRZYSTANEK WOODSTOCK 2010 (2013) [DVD5] [PAL] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker1.itzmx.com:8080/announce

Multitrackery:

http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
udp://opentrackr.org:1337/announce
udp://thetracker.org:80/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://open.demonii.si:1337/announce
udp://exodus.desync.com:6969/announce
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
udp://tracker.filemail.com:6969/announce
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

UAKTUALNIENIE
01/03/2020 10:33:46 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
33 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ