FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


WYMYK (2011) [DVD9] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 4P: 85
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2020-01-01 13:26:35
Kategoria:Filmy DVD-R  »  DramatRozmiar:4.65 GB
Język:Film Polski  Film Polski------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
[Gdy obojętność jest przyzwoleniem, a przyzwolenie jest akceptacją, gdy akceptacja jest tłumaczeniem że sytuacja jest wyższa racją...]
DVD 9
DD 2.0
DD 5.1
Napisy - angielskie, francuskie, niemieckie, rosyjskie
TT - 85 min"Wymyk" Grega Zglinskiego to jeden z najlepszych polskich filmów zeszłego roku. Kino wielowymiarowe, niewygodne, zmuszające do refleksji. Warto pomyśleć o zakupie DVD.

W materiale "Making of" zawartym na wydaniu DVD Greg Zglinski mówi, że pesymiści doświadczą finału jego filmu zupełnie inaczej niż optymiści. Myślę, że warto rozciągnąć to stwierdzenie na cały "Wymyk", bowiem - jak to bywa w przypadku nietuzinkowego kina - film Zglinskiego można odbierać na wiele różnych sposobów. Obraz ten może być zarówno cichym ostrzeżeniem przed moralnymi wypaczeniami współczesności, jak i efektowną alegorią motywów biblijnych; może wywołać zgorszenie przedstawionym w nim szeregiem ludzkich ułomności, jak i autentyczny strach przed odkrywaniem nieznanych stron własnej osobowości. I tak dalej. Dla mnie "Wymyk" wcale nie jest opowieścią o mężczyźnie, który nie miał dość odwagi, by pomóc bratu, w efekcie uruchamiając ciąg wydarzeń, który doprowadził do dezintegracji całej jego rodziny. Wolę patrzeć na "Wymyk" jako na film o różnych obliczach odwagi.

Nie jest to żadne odkrycie, angielski tytuł filmu - "Courage" - nie pozostawia zresztą wątpliwości, iż "odwaga" jest jednym z głównych wątków filmu. Nie chodzi jednak tylko o odwagę w sensie brawury, czyli aktywnej, często ryzykownej walki z napotkaną przeszkodą. Ani także o próbę postawienia się w roli mężczyzny, który patrzy z bezsilnością na niesprawiedliwość wyrządzaną swemu bratu. Chodzi o płynną definicję odwagi, zmieniającą się w zależności od czasu, osoby i sytuacji. Również, a może przede wszystkim, w niesprawiedliwym kontekście społecznym. "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono; Mówię to wam ze swego nieznanego serca", pisała niegdyś Wisława Szymborska, w tych dwóch tylko wersach doskonale ujmując dychotomiczną właściwość ludzkiego pojęcia odwagi. Człowiek ukazuje bowiem swoje prawdziwe oblicze dopiero w sytuacjach ekstremalnych, kryzysowych, każdy z nas hołduje jednak własne o sobie wyobrażenie, które w większości przypadków nigdy nie zostaje skonfrontowane z rzeczywistością. Alfred (Robert Więckiewicz), człowiek-ryzykant, osoba o mocnym charakterze, rozstawiająca innych po kątach, nie potrafił uratować brata od śpiączki, stając się przez to obiektem społecznej marginalizacji. Wygrał życie, bo nie dał się pobić chuliganom, ale przegrał o wiele więcej.

Czymże jest w jego przypadku odwaga? Próbą życia dalej, ze świdrującą umysł świadomością własnej lichości, czy też ucieczką od przeszłości i rozpoczęciem wszystkiego od nowa? Dla jego żony, stłumionej przez lata dostosowywania się do czyichś zachcianek, odwagą jest przyznanie się przed samą sobą do własnych błędów. Dla ojca wyrzuceniem zdrowemu synowi, że zawiódł się na nim. Dla matki trwaniem przy ojcu. Zglinski nie bawi się w ocenianie, lecz w obserwację. Świat, który stworzył na ekranie, znajduje się faktycznie kilkukrotnie na granicy wiarygodności, lecz ani przez sekundę nie traci humanistycznego wydźwięku. W "Wymyku" najważniejsi są ludzie, ich dylematy, pomysły i wybory; to, kim są dla innych i to, kim są naprawdę, w skrytości swych serc, których nikt nigdy do końca nie zrozumie. Właśnie dlatego tak trudno powiedzieć o którymś z bohaterów "Wymyku", że miał rację bądź się mylił. Trudno z jednym się zidentyfikować, drugiego znienawidzić, a trzeciego nie rozumieć. Bohaterowie "Wymyku" to ludzie, którzy w swych zachowaniach, słowach, gestach, reakcjach i brakach reakcji stanowią filmowe zwierciadło dla każdego, kto odważy się w nie spojrzeć i spróbować odpowiedzieć sobie na szereg rzucających się na umysł pytań.

"Wymyk" to kino mocne, emocjonalne, niewygodne. Znakomity film.


Dystrybutor Best Film zafundował nam solidne wydanie, z szeregiem standardowych specyfikacji technicznych (dźwięk - DD 5.1, obraz - 16:9, polskie i angielskie napisy do wyboru) oraz bardzo fajnym materiałem dodatkowym w postaci filmu z planu typu "Making of". Trwający ponad siedemnaście minut dokument oferuje spojrzenie za kulisy powstawania "Wymyku", a także kilka celnych i cennych uwag od reżysera Grega Zglinskiego, scenarzysty Janusza Margańskiego oraz członków ekipy aktorskiej. Ciekawa filmowa lektura. Plus zwiastun filmu oraz zmontowana pod muzykę galeria zdjęć.
Robert Więckiewicz − jako Alfred Firlej
Łukasz Simlat − jako Jerzy Firlej
Gabriela Muskała − jako Viola Firlej
Marian Dziędziel − jako Stefan Firlej
Anna Tomaszewska − jako matka Alfreda i Jerzego
Karolina Kominek-Skuratowicz − jako Klara
Paweł Tomaszewski − jako Paweł Kosowski „Kosa”
Tomasz Schuchardt − jako Silny
Paweł Ferens − jako Misiu
Kacper Gaduła-Zawratyński − jako Brachu
Włodzimierz Adamski − jako Senior
Jacek Łuczak − jako Łysy
Michał Podsiadło − jako Młody
Paweł Audykowski − jako mecenas Grzegorzewskihttps://www.youtube.com/watch?v=Vha0lANYngQ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
SONATA ARCTICA - LIVE IN FINLAND (2011) [DVD9+DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL] DŻEM - 1979-1994 (2011) [DVD9+DVD9] [FALLEN ANGEL] DŻEM - 1979-1994 (2011) [DVD9+DVD9] [FALLEN ANGEL] RUSH - R40 [LIMITED DVD BOX] (2014) [TIME MACHINE: LIVE IN CLEVELAND 2011+R40 BONUS DISC] [DVD9+DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL] RÓŻA (2011) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL] MOTORHEAD - THE WORLD IS OURS-VOL. 1 (2011) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker1.itzmx.com:8080/announce

Multitrackery:

http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
udp://opentrackr.org:1337/announce
udp://thetracker.org:80/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://open.demonii.si:1337/announce
udp://exodus.desync.com:6969/announce
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
udp://tracker.filemail.com:6969/announce
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

UAKTUALNIENIE
10/12/2020 11:33:47 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
35 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ