FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


ADAM PALMA - ADAM PALMA MEETS CHOPIN (2019) [WMA] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 1P: 70
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2019-11-17 12:00:46
Kategoria:Muzyka  »  KlasycznaRozmiar:174.44 MB
Język:Muzyka Polska  Muzyka Polska------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...

'Adam Palma Meets Chopin' to płyta szczególna w dyskografii Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary nie tylko zmierzył się na niej z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, ale dokonał również czegoś wyjątkowego – dał utworom Fryderyka Chopina nowe życie. Tym samym utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem. Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju.

Album docenił sam Al Di Meola: 'Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji. Brawo!'
Fryderyk Chopin stał się “dyżurnym kompozytorem” polskich jazzmanów. Nigdy dotąd nie ukazało się tyle albumów jazzowych, gdzie inspiracją dla jazzmana byłyby mazurki i etiudy naszego wieszcza-kompozytora. „Chopiniana” proponowane przez Leszka Możdżera, Krzysztofa Herdzina, Leszka Kułakowskiego, Andrzeja Jagodzińskiego stały się niegdyś kanonem polskiego jazzu, a dla samych jazzmanów często momentem zwrotnym w karierach. Album ” Chopin – Andrzej Jagodziński Trio” okazał się nie tylko bestsellerem polskiego jazzu ale stał się także kartą przetargową pianisty i wizytówką wrażliwego jazzmana na całym świecie. Przeboje mistrza Fryderyka stały się pretekstem nowej, muzycznej inspiracji a jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków stworzyły nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.

Z pewna obawą sięgnąłem po album „Adam Palma Meets Chopin”, który programowo wpisuje się w nasze, jazzujące „chopiniana”, ale pozycja i kunszt wybitnego gitarzysty był oczywistym symptomem, że może to być zupełnie nowa muzycznie „wartość dodana”. Adam Palma – dziś światowej klasy wirtuoz gitary nie tylko zmierzył się z repertuarem jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów, ale dokonał również czegoś wyjątkowego – dał utworom Fryderyka Chopina nowe życie. Tym samym utworom, które do tej pory kojarzyły się przede wszystkim z fortepianem. Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju. „Adam Palma Meets Chopin” z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, jest pierwszą na świecie płyta z utworami Fryderyka Chopina opracowanymi na gitarę akustyczną. Gitarzysta odrzucił te wszystkie „ jazzujące” tricki i skojarzenia a poprzez nowatorskie podejściu do kompozycji dokonał ekscytującej interpretacji klasyki Chopina, gdzie improwizacja, awangardowe skojarzenia i jazzowe brzmienia trafiają w klimat, jaki do tej pory odległy był od tzw. Chopina na jazzowo. Adam Palma wykreował nową, stylistyczną jakość, w której pozbył się dość zgrabnie monumentu klasyki, dodając wirtuozerskim interpretacjom znamion pogodnej lekkości oraz zwiewność, jakiej poddano zestaw chopinowskich preludiów, mazurków, nokturnów, walców. Do tego perfekcyjna umiejętność i zabawa kompozycjami Fryderyka, by stworzyć rodzaj gitarowego „song book” i zgrabnie wpleść „chopinowski” romantyzm w karby współczesnej, improwizowanej sztuki.

Gitarzysta Adam Palma to doktor sztuk muzycznych, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej ( od Ewa Bem i Edyty Górniak po Krzesimira Dębskiego, Leszka Możdżera). Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze.

Adam Palma zebrał doskonale recenzje muzycznej prasy; od amerykańskiego Acoustic Guitar ( “Świetlana przyszłość przed tym pełnym inwencji twórczej artystą“),niemieckiego Akustik Gitarre (“Przy użyciu niewiarygodnej techniki, Adam nadaje sens pięknym melodiom, ukazuje muzyczny feeling i humor, a wszystko to w perfekcyjnym rytmie”), brytyjskich Guitar Techniques („ Adamowi udaje się niecodzienna rzecz – łączy niebywałą muzykalność z przyjemnością słuchania. To zaraźliwa kombinacja”) i Guitarist Presents Acoustic Magazine („ Adam po raz kolejny pokazuje nam, jak to powinno być zagrane! Granie pełne uroku, znakomite kompozycje !”) po komplement z anteny Polskiego Radia (“Wirtuozeria, elegancja i wyrafinowana muzykalność”). Polskiemu gitarzyście rekomendacje wystawiają inni gitarzyście (“Nowa płyta Adama jest pełna świeżych pomysłów, nowych groovów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć !” – twierdzi Tommy Emmanuel a Jennifer Batten komplementuje : “Adam jest moim nowym zabójczym odkryciem”). Z zachwytem pisze polska i zagraniczna prasa : „Gitarzysta Chopina” ( Wprost), „ ‘Palma rewelacyjnie odczytał i po mistrzowsku zagrał perły chopinowskie” ( Gazeta Polska Codziennie), „Palma gra znane klasyki, a momentami miałem wrażenie, jakbym słyszał te utwory po raz pierwszy. Gitarowi spece są płytą zachwyceni, wielu ekspertów od Chopina chwali Palmę za polot. Zapewniam: takiego Preludium e-moll jeszcze nie słyszeliście”( Newsweek Polska), „Preludium c-moll w aranżacji i wykonaniu Adama Palmy sprawia wrażenie utworu napisanego oryginalnie na gitarę, co stanowi ostateczną afirmację artystycznej wizji gitarzysty z polskim sercem i duszą.’ 5 gwiazdek ! (Jazz Forum), „Posłuchajcie jak jeden mistrz interpretuje dzieło drugiego” ( Guitar Techniques, Wielka Brytania), „ Genialne aranżacje i improwizowane fragmenty z sukcesem przeniosły XIX-wieczną muzykę Chopina w dzisiejsze czasy” ( Guitarist, Wielka Brytania), „Na płycie “Adamem Palma Meets Chopin”, największy polski kompozytor, który zrewolucjonizował muzykę fortepianową (Chopin), znalazł idealnego tłumacza swojej muzyki na gitarę – Polaka – Adama Palmę. Poszerzając granice tych niesamowicie głębokich muzycznie utworów, Palma nie zapomina jednak o poszanowaniu dla ducha jednego z najodważniejszych innowatorów epoki romantycznej” (Acoustic Guitar, USA), „Wirtuozeria Palmy wraz z jego wrażliwością i oryginalnym podejściem do rytmiki sprawiają, że zapominamy o mistrzu Chopinie i zostajemy obezwładnieni przez gitarę” ( DoRzeczy), „Palma przybliża wszechstronność i geniusz Chopina. Robi to z pasją, więc tym bardziej chylę głowę” (Angora), „Słuchając doskonale znanych dźwięków Poloneza A czy Mazurka F, trudno nie docenić wysokiego kunsztu artysty” (Gazeta Polska Tygodnik), „Dzięki gitarze akustycznej Adama Palmy, Chopin staje się wspaniałym współczesnym kompozytorem” (Chitarra Acustica, Włochy) ,”Absolutnie warte posłuchania!” ( Akustik Gittare,Niemcy).

Dionizy Piątkowski
1. Polonez A-dur op. 40 nr 1
2. Preludium e-moll op. 28 nr 4
3. Walc a-moll op. Posth.
4. Preludium c-moll op. 28 nr 20
5. Walc cis-moll op. 64 nr 2
6. Mazurek F-dur op. 68 nr 3
7. Życzenie op. 74 nr 1
8. Nokturn Es-dur op. 9 nr 2
9. Walc h-moll op. 69 nr 2
10. Ballada nr 2 F-dur op. 38 (fragment)https://www.youtube.com/watch?v=1eQhlwk-g7g!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START JAK BĘDĄ CHĘTNI... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
ADAM PALMA - PALM-ISTRY (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] MyFirstPublic E46 Silvia Palma [1080p] [MP4-KTR] [.mp4] Felix J. Palma - Mapa chaosu [RAR->PDF] [PL] ADAM STRUG - MYSZ (2015) [WMA] [FALLEN ANGEL] ADAM HOLZMAN - TRUTH DECAY (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] ADAM PIEROŃCZYK QUARTET - EL BUSCADOR (2010) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker1.itzmx.com:8080/announce

Multitrackery:

http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
udp://opentrackr.org:1337/announce
udp://thetracker.org:80/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://open.demonii.si:1337/announce
udp://exodus.desync.com:6969/announce
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
udp://tracker.filemail.com:6969/announce
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

UAKTUALNIENIE
03/03/2020 01:29:06 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
18 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ