FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


HERJALF - NORTHERN WIND (2004) [WMA] [FALLEN ANGEL]

S: 7L: 0P: 44
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2019-08-19 16:47:19
Kategoria:Muzyka  »  GothicRozmiar:287.07 MB
Język:Muzyka Polska  Muzyka Polska------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...
Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...
Zespół Herjalf został założony latem roku 2000 przez Julię Przyborowską oraz Pawła Kieżucia, a wkrótce do zespołu dołączył drugi gitarzysta, basista oraz wokalista i w takim zestawieniu zespół zaczął grać swoje pierwsze koncerty. Niedługo potem członkiem zespołu został grający na klawiszach Marcin Szylko. Latem roku 2001 grupie udało się podpisać trzypłytowy kontrakt z Morbid Noizz Prod, i kolejne tygodnie Herjalf poświęcili na przygotowywanie materiału na debiutancki album zatytułowany "Cienie". Niestety, do wydania płyty nie doszło, gdyż Norbid Noizz zbankrutowało. Jakiś czas potem zespół opuścili basista oraz wokalista i Herjalf stał się triem.

Po wszystkich tych perturbacjach nadeszły jednak dla zespołu wreszcie lepsze dni: w kwietniu 2005 roku udało się podpisać kontrakt z Metal Mind Productions, a następnie na rynku ukazała się płyta "Northern Wind". Zespół stara się na niej połączyć ogień i wodę: metalowe riffy, miarowa perkusja spotykają się z klawiszowymi motywami i operowym, klasycznym głosem Julii Przyborowskiej. Efekt jest jak najbardziej ciekawy, choć oczywiście ogólny zamysł nie jest nowy i podczas słuchania płyty skojarzenia z Therionem czy z Nightwish nasuwają się same. Trzeba jednak przyznać, że pomimo dużych podobieństw Herjalf nie stara się kopiować. Przede wszystkim wokal jest naprawdę operowy - tak nie śpiewano na albumach Therion, tak nie śpiewała Tarja nawet na pierwszych płytach Nightwish. Wysokie rejestry, pozawijane linie wokalne, wzniosłość i nastrój. Tak - wokal Julii z pewnością najbardziej daje się we znaki podczas słuchania i choć jak na mój gust chwilami może to być nieco męczące, to ogólnie jak najbardziej mi się podoba.

Dobra, udana płyta, którą można spokojnie polecić fanom klimatów gotyckich, "wikingowych", fanom Therion i Nightwish. Czekamy na następne dokonania...

Tomasz 'YtseMan' Wącławski
Szefostwo Metal Mindu wiele razy serwowało słuchaczom bardzo kiepskie płyty i tym razem stało się podobnie. To, że Herjalf podpisał kontrakt z tą największą polską wytwórnią zdziwiło mnie nie ze względu na rodzaj muzyki, jaki zespół ten wykonuje, bo przecież to jest teraz na topie, ale ze względu na to status, jakim się jeleniogórska kapela cieszy. Nie są oni zbyt popularni, tak więc szansa na szybki zysk również jest nikła. A jak wiadomo większość wytwórni na szybki piniądz się nastawia. Myślę także, że w dobrej sprzedaży nie pomogą recenzje. Bo materiał ten jest wyjątkowy. Jest to jedna wielka kupa proszę państwa. Kicz płynie z niego strumieniami jak u Kaji Paschalskiej. Ja rozumiem, że w Polsce jest wielu fanów Nightwish, ale żeby tak nieporadnie starać się ich naśladować? Nie dość, że pomysły i wykonanie są słabe, to jeszcze brzmienie w żadnym stopniu nie odpowiada standardom profesjonalnie wydanej płyty. Słychać od razu, że nastawienie u muzyków było takie, aby wyeksponować głos wokalistki, a dokładnie sopranistki. Wyraźnie góruje on ponad instrumentami, choć gdzieniegdzie trafi się ładna solóweczka gitarowa, ewentualnie bardzo interesująca partia klawiszy ("Wilczy Król"). Jednakże te elementy nie ratują tej płyty. Jest ona wybitnie niedopracowana i nieprzemyślana. Sądzę, że Herjalf zakończy swoją współpracę z profesjonalnym wydawcą szybciej niż ją zaczęli.

Metanol1. Moment Of Beginning 1:30
2. Northern Wind 5:09
3. Ecstasy 4:56
4. Instead Of Calmness 5:14
5. With My Own Eyes 4:19
6. Wilczy Król 4:36
7. Forgotten 4:47
8. Wołanie 4:04
9. Towards The Fate 4:48

Northern Wind was recorded at Bayor Audio Studio August - September 2004.Soprano Vocals – Julia Przyborowska-Kieżuć
Synth, Sampler [Samples] – Marcin Szylko
Guitar – Paweł Kieżućhttps://www.youtube.com/watch?v=fXRkl2Y-rJY!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM... 100% Antifascist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
MEDEA - NORTHERN LIGHT (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] IMMORTAL - NORTHERN CHAOS GODS (2018) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] EVILFEAST - ELEGIES OF THE STELLAR WIND (2017) [MP3@320] [FALLEN ANGEL] CROSBY & NASH - WIND ON THE WATER (1975/2012) [WMA] [FALLEN ANGEL] SFJAZZ COLLECTIVE - INAUGURAL SEASON LIVE 2004 (2004) [FLAC] [FALLEN ANGEL] NORAH JONES AND THE HANDSOME BAND - LIVE IN 2004 (2004) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker1.itzmx.com:8080/announce

Multitrackery:

http://tracker1.itzmx.com:8080/announce
udp://opentrackr.org:1337/announce
udp://thetracker.org:80/announce
udp://explodie.org:6969/announce
udp://open.demonii.si:1337/announce
udp://exodus.desync.com:6969/announce
udp://tracker.tiny-vps.com:6969/announce
udp://tracker.filemail.com:6969/announce
udp://tracker.torrent.eu.org:451/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://denis.stalker.upeer.me:6969/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.open-internet.nl:6969/announce
udp://tracker.internetwarriors.net:1337/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce

UAKTUALNIENIE
30/08/2019 04:48:26 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
24 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ