FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


Religijność starożytnych Greków (1994, PWN) - LENGauer Włodzimierz [PL] [PDF] [LIBGEN]

S: 9L: 0P: 74
Dodał: sugdsfg Tracker:
Kondycja:Dodane:2019-06-12 00:32:46
Kategoria:E-Booki / Książki  »  ReligiaRozmiar:17.20 MB
Język:Wersja PL  Wersja PL------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA


Format: PDFJak Grecy odnosili się do swoich Bogów? Czy udział w praktykach religijnych był dla przeciętnego człowieka tamtych czasów źródłem przeżyć i radości? Czy Grecy pragnęli zdobyć wiedzę o świecie Bogów? Na te pytania usiłuje odpowiedzieć ta książka. Autor próbuje zrozumieć odległy świat kultury antycznej i przybliżyć go współczesnemu czytelnikowi.
(Od Wydawcy)

Od razu trzeba powiedzieć, że jest to książka piękna i w swej treści i w swej formie. O treści będzie mowa dalej, tu warto podkreślić klarowny sposób wykładu i bardzo dobrą polszczyznę bez kolokwializmów i niepotrzebnego wprowadzania obcych terminów zamiast polskich.
Jest to też książka interesująca, widać że powstała z pasji badawczej i tworzona była z autentycznej potrzeby sformułowania własnych poglądów, a więc pisana była z przyjemnością.
Wstęp (ss. 5-10) można by określić jako autorecenzję autora. Znajdujemy w nim wytłumaczenie terminu religijność, więc zarazem istoty treści książki. Autor nie zajmuje się bowiem historią religii greckiej, OPISem kultów i charakteru poszczególnych bogów, lecz przeżyciem religijnym Greków okresu klasycznego (V-IV w. p.n.e.). Podejmuje zatem niezmiernie trudne wobec stanu źródeł zadanie – dotarcie do tego, czym dla przeciętnego Greka była religia, w co wierzył i jakie jego wiara miała dla niego znaczenie. I tu jest istotne novum omawianej pracy – próba całościowego ujęcia stosunku Greka V-IV w. p.n.e. do wierzeń religijnych, charakterystyki jego przeżycia religijnego. Autor jest świadomy trudności tego zadania. Szary człowiek antycznej Grecji nie zostawił archiwaliów, z których moglibyśmy bezpośrednio odtworzyć jego myśli i przeżycia (np. listów czy pamiętników), a te materiały, które może zostawił (np. testamenty) do naszych czasów się nie zachowały. Trzeba więc dotrzeć do jego postaw pośrednio i w rozwinięciu swoich tez w kolejnych rozdziałach autor skrzętnie charakteryzuje swoją bazę źródłową i mimo ograniczonych przypisów także rozległą literaturę (…)
Iza Bieżuńska-Małowist

====================================================

PODOBNE TORRENTY
Przegląd historyczny. Tom 102 (2011, DiG) - Włodzimierz LENGauer [PL] [PDF] [LIBGEN] Przegląd historyczny. Tom 103 (2012, DiG) - Włodzimierz LENGauer  [PL] [PDF] [LIBGEN] Przegląd historyczny. Tom 104 (2013, DiG) - Włodzimierz LENGauer  [PL] [PDF] [LIBGEN] Przegląd historyczny. Tom 106 (2015, DiG) - Włodzimierz LENGauer  [PL] [PDF] [LIBGEN] Symfony 2 od podstaw (2012) - Włodzimierz Gajda [pdf] [PL] [LIBGEN] Symfony w przykładach (2011) - Włodzimierz Gajda [PL] [PDF] [LIBGEN]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

Multitrackery:

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce

UAKTUALNIENIE
12/06/2019 18:59:26 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
1 file
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ