FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


RÓŻA (2011) [DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL]

S: 1L: 1P: 108
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2019-05-05 09:04:23
Kategoria:Filmy DVD-R  »  DramatRozmiar:7.85 GB
Język:Film Polski  Film Polski------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTADVD 9
PAL, 16:9
DD 2.0
DD 5.1
Język polski - DD 5.1, Audiodeskrypcja DD 5.1
Napisy - polski, angielski
TT - 94 min

Dodatki - zwiastun, wywiady, making of, galeria zdjęć, zdjęcia z planu, relacja z premiery"Róża" to przeżycie intensywne i brutalne, ale atakujące widza w innym stylu niż wcześniejsze filmy Smarzowskiego. Nie ma tu nadrealizmu "Domu złego", szczypty groteskowości "Wesela", formalnej zabawy z "Małżowiny". Smarzowski jest do bólu realistyczny i traktuje swoich bohaterów nad wyraz poważnie – tak, jak na to zasłużyli, bo ich losy były więcej niż ciężkie.

Jest schyłek II Wojny Światowej. Żona Tadeusza, granego przez Marcina Dorocińskiego, zostaje zgwałcona i zastrzelona w ruinach miasta przez niemieckich żołnierzy. Ginie również kompan Tadka. By wypełnić jego ostatnią wolę, mężczyzna udaje się na Mazury do wdowy po nim. Wojna się kończy, ale to, co dzieje się wokół, trudno nazwać pokojem. Nadchodzą czasy w klimacie trochę pionierskie, jednocześnie okrutne. Władza ludowa, tutaj o twarzy prostaka jakiegoś jej lokalnego reprezentanta, zaprowadza swoje porządki. Rosyjscy żołnierze, dzika zbieranina przysłana z najdalszych zakątków imperium, wyprawiają wszystko, na co im przyjdzie ochota: gwałcą kobiety, grabią chłopów i oczywiście piją na umór. Niemcy mają zostać wysiedleni. Polacy przybyli z Kresów zajmują opuszczone gospodarstwa. Ale film pokazuje jeszcze jedną nację, wprowadzając problematykę słabo u nas rozpoznaną: chodzi mianowicie o Mazurów, którzy wcale tak do końca nie czują się Niemcami. Chcą zostać na ziemi przodków, nawet kosztem upodleń. Bo oczywiście komuniści nie wprowadzają rozróżnienia na Mazurów i Niemców, wszystkich klasyfikując jako wrogów klasowych: rodziny SS-manów i zwolenników Hitlera.

Dość skomplikowane i hermetyczne tło historyczne dodatkowo zostało przedstawione niełopatologiczne: z zewnątrz nie tak łatwo będzie się w nim rozeznać. W tych okolicznościach rozwija się z trudem, w wielkich bólach i wbrew traumatycznym doświadczeniom obojga miłość Tadka i Róży. Ich codzienne trudności w pewnym momencie zaczną przekraczać zdolności tolerancji przeciętnego człowieka. Reżyser wraz ze scenarzystą Michałem Szczerbicem nie mają litości: gdy już nam się wydaje, że wreszcie nadejdzie przynajmniej jakaś pozorna normalność, zło dopada bohaterów znowu, ze zdwojoną siłą. Jednak nie sprawia to wrażenia, że twórcy pastwią się nad bohaterami bez powodu. W ten sposób, jakkolwiek patetycznie by to zabrzmiało, składają hołd grupie nieprzedstawionej, zapomnianej: tych z tyłów frontu, którym nie stawia się pomników i których groby, jeśli jeszcze gdzieś są, to w opłakanym stanie. Choć powojenne gwałty nie są tematem w ogóle nierozpoznanym w kinie, to tu uderzają bezkompromisowością podejścia reżysera. Mazurka, kobieta – podwójne wykluczenie Róży (rewelacyjna Agata Kulesza) okazuje się zbyt dużym balastem, by znaleźć sobie miejsce w powojennej, nowej Polsce. Jednak widz, koniec końców, zostaje z Tadeuszem – szlachetnym i niezłomnym. Rola wymagała talentu Dorocińskiego, by taką niemal krystaliczną postać uczłowieczyć. Prócz zakończenia, jak dla mnie już zbytnio idealistycznego, nie ma tu fałszywych nut. Całość domyka fantastyczna, minimalistyczna muzyka Mikołaja Trzaski.

W pierwszym odczuciu "Róża" to film dość klasyczny. Dopiero w pewnym momencie nagromadzenie nieszczęść okazuje się w nim zupełnie nietypowe. Pod tym względem obraz trochę przypomina "Szczęście ty moje" Siergieja Łoźnicy, w którym ludzie również stali się bestiami i znikąd nie było ratunku, ale jednocześnie wchodziliśmy w nim w klimat oniryczny. Smarzowski nie daje nam takiej furtki bezpieczeństwa, nie pozwala poczuć się komfortowo, daje za to odczuć z całą mocą prawdziwość opowiadanej przez siebie historii. I dopiero pod koniec delikatnie zmienia styl, pokazując ostrze, wprowadzając bardziej współczesne elementy formalne. Tymi kilkoma zdecydowanymi odstępstwami od gatunkowej normy potwierdza swoją wielką klasę reżysera, który rozwija się we wspaniały, nieprzewidywalny sposób.

Malwina Grochowska
Agata Kulesza – jako Róża Kwiatkowska
Marcin Dorociński – jako Tadeusz
Karolina Dafne Porcari – jako Anna, żona Tadeusza
Kinga Preis – jako Amelia
Jacek Braciak – jako Władek, mąż Amelii
Szymon Bobrowski – jako Kazik
Edward Linde-Lubaszenko – jako pastor
Jerzy Rogalski – jako fryzjer
Lech Dyblik – jako Woźniak
Malwina Buss – jako Jadwiga Kwiatkowska, córka Róży
Marian Dziędziel – jako Mateusz
Anna Grzeszczak-Hutek – jako Gretchen, żona Mateusza
Irena Karel – jako rozstrzeliwana
Andrzej Konopka – jako doktor Leliwa
Robert Wabich – jako Hawryluk
Grzegorz Wojdon – jako Madecki
Eryk Lubos – jako Wasyl
Ilja Zmiejew – jako kapitan NKWD
Sergiej Kriuczkow – jako pułkownik Armii Radzieckiej
Mateusz Trembaczowski – jako Georg
Dariusz Toczek – jako urzędnik
Aleksander Chochłow – jako lekarz
Ilja (Igor) Zmiejew – jako kapitan NKWD
Andrzej Beja-Zaborski – jako kolejarz
Kamil Toliński – jako listonosz
Dorota Piasecka – jako bufetowa
Mateusz Łasowski – jako żołnierz radziecki
Davaa Tserenchimed – jako Kałmuk
Arkadiusz Janiczek – jako Johann Kwiatkowski, mąż Róży
Kacper Zieliński – jako ksiądz katolicki
Paweł Surdy – jako osiłek
Marcin Juchniewicz – jako kumpel Wasyla
Barbara Baryżewska – jako Mazurka
Marzena Bergmann – jako Mazurka
Julia Olczak – jako córka Władków
Kamil Natan Olczak – jako Julian, syn Władków
Marek Cydorowicz – jako szpicelhttps://www.youtube.com/watch?v=YabIQeyCkBo!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START GODZINA 12-ta...

====================================================

PODOBNE TORRENTY
SONATA ARCTICA - LIVE IN FINLAND (2011) [DVD9+DVD9] [PAL] [FALLEN ANGEL] DŻEM - 1979-1994 (2011) [DVD9+DVD9] [FALLEN ANGEL] DŻEM - 1979-1994 (2011) [DVD9+DVD9] [FALLEN ANGEL] RUSH - R40 [LIMITED DVD BOX] (2014) [TIME MACHINE: LIVE IN CLEVELAND 2011+R40 BONUS DISC] [DVD9+DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL] WYMYK (2011) [DVD9] [FALLEN ANGEL] MOTORHEAD - THE WORLD IS OURS-VOL. 1 (2011) [DVD9] [NTSC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://9.rarbg.com:2710/announce

Multitrackery:

udp://9.rarbg.com:2710/announce
udp://9.rarbg.me:2780/announce
udp://9.rarbg.to:2730/announce
udp://91.218.230.81:6969/announce
http://tracker.bittorrent.am/announce
http://bt.henbt.com:2710/announce
http://bt.pusacg.org:8080/announce
http://bt2.careland.com.cn:6969/announce
http://explodie.org:6969/announce
http://mgtracker.org:2710/announce
http://mgtracker.org:6969/announce
http://open.acgtracker.com:1096/announce

UAKTUALNIENIE
01/02/2020 16:19:17 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
86 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ