FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


Detale Torrenta


Michał Książek - Jakuck. Słownik miejsca. [PL] [PDF.EPUB.MOBI.Azw3]

S: 0L: 3P: 121
Dodał: sl_ko Tracker:
Kondycja:Dodane:2018-02-16 11:01:24
Kategoria:E-Booki / Książki  »  PodróżniczeRozmiar:3.36 MB
Język:Wersja PL  Wersja PL------------------
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
Gatunek: literatura faktu
Zawartość Uploadu: PDF.EPUB.MOBI.Azw3
Wersja Językowa: [PL]
Data wydania: 2013

Recenzja z :
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/jakuck

Edward Piekarski, zesłany na Syberię w 1888 roku, napisał słownik języka jakuckiego. Wacław Sieroszewski na Syberię trafił dziesięć lat wcześniej, a owocem wieloletniego zesłania jest wybitne dzieło etnograficzne Dwanaście lat w kraju Jakutów. Michał Książek pojechał do Jakucji z własnej woli. Podążając śladem swych wielkich poprzedników, przemierzył tę rozległą, białą krainę, zafascynowany zwyczajami i językiem jej mieszkańców.

Jakucję, kraj o powierzchni dziewięć razy większej od Polski, zamieszkuje niespełna milion osób. Zima trwa przez większą część roku, więc określeń dla różnych rodzajów śniegu i mrozu jest bez liku, a chłód bywa tak dotkliwy, że w języku Jakutów sympatycznego Dziadka Mroza zastąpił Byk Zimy.

Odmieniając jakuckie słowa przez polskie przypadki, Książek pisze swoistą gramatykę tych odległych, a przecież bliskich nam, śnieżnych przestrzeni.
Jestem przekonany, że Redaktor Giedroyc uradowałby się. Michał Książek zrealizował postulat z ostatnich „Notatek Redaktora”, odbywając fascynującą wędrówkę śladami syberyjskich opowieści Sieroszewskiego i odkrywając nam tego niesłusznie zapomnianego autora. Łącząc zapiski lingwistyczno-etnograficzne z reporterską relacją z doświadczeń własnego życia w Jakucku, Książek kontynuuje w nowoczesny sposób wyśmienitą tradycję polskich badań Syberii. Ba! – takich OPISów zimna w literaturze polskiej jeszcze nie było. Szczerze podziwiam!
Mariusz Wilk

Wróble chowają się do przewodów ciepłowniczych, gołębie są za głupie, żeby przeżyć. Bezpańskie psy nie są głupie, a i tak nic im to nie pomoże. Bo miały pecha i żyć przyszło im w Jakucku. Mieście na skraju ekumeny. Brzmi dobrze, prawda? Pięćdziesięciostopniowe mrozy już gorzej, tak jak i ciemności, pluskwy, karaluchy, krowy kruszejące na balkonach, źrebaki na talerzach, smog, mgła i brak rozkładów jazdy. Mimo to autor zachowuje życiowy i stylistyczny spokój. Spokój wobec bieli, wobec grozy przestrzeni, wobec własnej ogromnej wiedzy o języku i stolicy Jakutów. Wiedzy, która zamiast z niego eksplodować jakimś porażającym gejzerem, jest dawkowana z umiarem. Nigdy nie wiedziałem, że Wacław Sieroszewski miał córkę Jakutkę i że do Polski z zesłania wrócił sam. A słyszeliście o skopcach? A o dwóch facetach stojących z opuszczonymi spodniami nad psem, któremu na ulicy język przymarzł do pomyj? Przeczytajcie, usłyszycie dużo więcej.
Andrzej Dybczak====================================================

PODOBNE TORRENTY
Michał Książek - Jakuck. Słownik miejsca (2013) [ebook PL] [epub mobi pdf azw3] Michał Cetnarowski - zbiór książek [ebook PL] [epub mobi pdf azw3] Brenna Yovanoff - Wyśnione miejsca [ebook PL] [epub mobi pdf azw3] Michał Gołkowski - S.T.A.L.K.E.R. (tom: 1-5) [PDF.EPUB.MOBI.Azw3] Petecki Bohdan - zbiór książek [PL] [pdf epub mobi azw3] Stanisław Lem - zbiór książek [ebook PL] [epub mobi pdf azw3]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

Multitrackery:

udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
udp://9.rarbg.com:2710/announce
udp://9.rarbg.to:2710/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://9.rarbg.me:2710/announce
udp://eddie4.nl:6969/announce
udp://shadowshq.eddie4.nl:6969/announce
http://auratorrent.pl:8089/announce
http://tracker.filetracker.pl:8089/announce
http://tracker.devil-torrents.pl/announce
http://explodie.org:6969/announce
udp://tracker.leechers-paradise.org:6969/announce
http://tracker.torrentyorg.pl/announce
http://tracker.best-torrents.net:6969/announce
udp://tracker.best-torrents.net:6969/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce
http://tracker.electro-torrent.pl/announce

UAKTUALNIENIE
03/04/2020 13:48:58 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
4 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ