FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś jeszcze zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     Kategorie


FAQ


Witamy na Naszej stronie!


Serwis jest katalogiem torrentów, właścicielami torrentów są ich twórcy, serwis z założenia jest antykomercyjny, jedyne dochody z Reklam oraz SMS pokrywają wydatki serwerowe. Kontakt z Załogą poprzez formularz kontaktowy lub dla zalogowanych osób bezposredni kontakt z załogą.Spis treści

Informacje ogólne - Top


Czym jest bittorrent i o co w tym wszystkim chodzi? Jak ściągać pliki ?

Przeczytaj BitTorrent - Wikipedia.


Na co są przeznaczane pieniądze, które Wam przekazuje?

FileTracker.PL jest na płatnym serwerze. Twoje dobrowolne dotacje ułatwią pokrycie kosztów związanych z hostingiem.

Dlaczego zdarza mi się otrzymywać błędy PHP lub SQL ? Czy powinienem je zgłaszać ?

Sytuacja taka może mieć miejsce, jeśli prowadzone są prace nad bazą danych bądź/oraz kodem trackera/strony. Dlatego poczekaj parę minut i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak problem będzie występował nadal, zgłoś to administratorowi.

FileTracker.PL jest polską stroną, więc dlaczego znajduję wyrazy angielskie ?

Dopuszczalnymi językami na serwisie jest język polski oraz język angielski. Specyfika pewnych wyrażeń stosowanych w internecie nie oddaje pełnego znaczenia w języku polskim lub brzmi ona absurdalnie.

Czym jest ALIEN - Jak go dodać na stronę ???

"Alien" - Kopia pozycji z innej strony torrentowej i dobry sposób wykorzystywany głównie do szybkiego nabicia statystyki strony lub w celu pokazania się na stronie jako osoba aktywnie biorąca udział w życiu serwisu.


 1. Otwieramy 2 karty w naszej przeglądarce.

 2. W jednej z kart otwieramy np. nasza stronkę https://filetracker.pl/ lub jakąś inną i wchodzimy w dział Wstaw Pozycje.

 3. W drugiej karcie otwieramy jakąś inną stronę np. http://torrenty.org/ , wybieramy sobie jakiś dział w który następnie wchodzimy i pozycje którą chcemy skopiować.

 4. Następnie kopiujemy opis, obrazek (ppm i kopiuj adres obrazka), tytuł i wklejamy go w odpowiednie miejsca, po czym wybieramy odpowiednią kategorię dla danego torrenta.

 5. Po wykonaniu tych czynności pobieramy plik torrent z naszej stronki, z której bierzemy aliena (w tym przypadku http://torrenty.org/), który zapisujemy np. na pulpicie.

 6. Potem naciskamy przycisk WYBIERZ PLIK w lini "Plik torrent:" na naszej stronie i wybieramy tam owy plik torrent, który znajduje się na pulpicie.

 7. Na samym końcu naciskamy przycisk WYśLIJ (na dole po lewej stronie).

 8. Koniec. Właśnie dodałeś pierwszego "Aliena" na swoją ulubioną stronę.

Użytkownicy - Top


Zarejstrowałem konto, ale nie dostałem e-maila z linkiem go aktywującym!

Możliwe że podałeś niewłaściwy e-mail lub w nieodpowiedniej domenie. W takim przypadku można napisać wiadomość do załogi z prośbą o aktywację konta, bądź założyć konto we właściwej domenie najlepiej GMAIL

Gdzie się podziały moje prywatne wiadomości?

Prywatne wiadomości starsze niż 5 dni są usuwane.

Zgubiłem moją nazwę konta oraz hasło! Możecie mi je przesłać?

Użyj proszę tego formularza by Twoje dane o koncie zostały przesłane na adres email podany przy rejestracji.

Czy możecie zmienić nazwę mojego konta?

Tak każdy ma możliwość jednorazowej zmiany konta aby to zrobić napisz do Administratora Serwisu.

Czy możecie skasować moje (aktywne) konto?

Nie usuwamy kont, ale konta nieaktywne usuwane są na bieżąco.

Dlaczego wyświetlane jest moje IP w moim profilu?

Jedynie Ty oraz załoga widzi Twój adres IP oraz email. Zwykli użytkownicy nie mają dostępu do tych danych.

Pomocy! Nie mogę się zalogować!

Ten problem często występuje w starych przeglądarkach MSIE. Zamnknij wszystkie okna przeglądarki Internet Explorer. Następnie wejdź do Start > Panel Sterowania > Opcje Internetowe i tam kliknij na "usuń pliki cookie". Teraz powinieneś się bezproblemowo zalogować.

Moje IP jest dynamiczne. Jak pomimo to mogę być zalogowany?

Nie musisz się za każdym razem logować. Logowanie wymagane jest jedynie wtedy, gdy chesz zacząć ściągać nowego torrenta. Gdy następuje zmiana IP w czasie ściągania/udostępniania identyfikowany jesteś automatycznie.

Dlaczego jestem wyświetlany jako niedostepny? I dlaczego powinno mnie to obchodzić?

Oznacza to, iż jesteś za zaporą ogniową lub NAT-em i nie możesz otrzymywać połączeń przychodzących. Sytuacja staje się wręcz tragiczna, gdy są dwa peery, którzy są niedostępni, a więc nie będą mogli się ze sobą w ogóle połączyć. By rozwiązać ten problem musisz przekonfigurować zaporę ogniową i/lub serwer NAT. Więcej na ten temat znajdziesz na forum.

Jak mogę dodać avatar do mojego profilu?

Najpierw znajdź obrazek, który nie narusza reguł. Następnie znajdź miejsce gdzie będziesz mógł go przechować (np. ImageShack lub Photobucket). Następnie musisz wstawić adres URL Twojego avataru do przeznaczonego do tego pola w Twoim profilu.Statystyki - Top


Najczęstsze powody, dla których statystyki nie są aktualizowane:

 • Użytkownik oszukuje. (tak zwany "Summary Ban")
 • Serwer jest bardzo obciążony i nie odpowiada. Po prostu staraj się nie zamykać klienta Bittorrent dopóki serwer nie odpowie ponownie (Ręczne aktualizowanie nie jest wskazane)
 • Używasz niepoprawnej wersji klienta (najczęściej wersji BETA). Jeżeli chcesz używać klienta, który ma w wersji experimental lub CVS robisz to na własne ryzyko.


Najlepsze metody by temu zapobiec:

 • Jeżeli torrent, którego obecnie ściągasz/udostępniasz nie widnieje w Twoim profilu, po prostu poczekaj, lub ręcznie zaktualizuj go za pomocą opcji Ręczna aktualizacja Force attempt w Twoim kliencie Bittorrent.
 • Miej pewność, ze wyłączasz swojego klienta właściwie, wtedy tracker otrzyma "event=completed" i naliczy twoje statystyki. Możesz też ręcznie aktualizować torrenty przed ich zatrzymaniem.
 • Jeżeli tracker nie działa, nie przestawaj udostępniać torrentów. Statystyki zostaną Ci poprawnie naliczone, gdy tracker zacznie działać.


Czy moge używać każdego klienta?

Tak. Tracker nalicza prawidłowo statystyki dla wszystkich klientów bittorrenta. Jednakże odradzamy korzystanie z poniższych programów są zbanowane:

 • uTorrent, od 0.1 do 1.6
 • BitComet od0.56 do0.69 i od 0.71 do 0.90
 • BitLord
 • BitBuddy
 • Burst
 • cTorrent
 • eDonkey
 • MLDonkey
 • TurboBT
 • TorrentStorm
 • Shareaza

Powyższe klienty nie wysyłają poprawnie danych trackerowi kiedy przerywasz lub kończysz sesje torrenta.Jeżeli używasz ich, wtedy kilka ostatnich MB może nie zostać poprawnie naliczonych, w powyższym przypadku także torrent może nadal widnieć w Twoim profilu jako aktywny (sciągany lub pobierany).

Radzimy także unikać klientów w wersjach Alpha lub Beta.


Dlaczego torrent, którego ściągam/udostępniam jest wyświetlony kilka razy w moim profilu?

W niektórych przypadkach, (np. zawieszenie komputera, czy zamrożenie klienta) klient nie zostanie zamknięty poprawnie, a uruchomisz go ponownie, będzie on miał nowy peer_id (nowy numer Twojej sesji), dlatego będzie pokazywał Twoje torrenty podwójnie. Start torrent nigdy nie osiągnie statusu event=completed lub event=stopped i będzie wyświetlany przez pewien czas. Po prostu zignoruj to. Zniknie po pewnym czasie (timeout).

Skończyłem/am lub anulowałem/am ściąganie/udostępnianie torrenta. Dlaczego widnieje wciąż w moim profilu?

Niektóre klienty, np. TorrentStorm, czy Nova Torrent, nie wysyłają poprawie informacji do trackera w przypadku anulowania lub zakończenia sesji torrenta. W takim przypadku tracker czeka na wiadomość od klienta i nadal wyświetla torrenta jako ściąganego lub udostępnianego do póki nie upłynie pewien czas (timeout). Po prostu ignoruj to - po pewnym czasie na pewno zniknie.

Dlaczego czasem widzę torrenty, których nie uruchomiłem w moim profilu!?

Kiedy torrent jest po raz pierwszy uruchamiany, tracker używa klucza (passkey) do identyfikacji użytkownika. Dlatego torrent jest przyporządkowany do użytkownika. Jeżeli na pewno nie uruchamiałeś (-aś) torrenta istnieje możliwość, że ktoś ukradł Twój indywidualny klucz, ewentualnie udostępniłeś/łaś plik torrent lub login i hasło do strony, np. koledze i on jest widziany jako Ty. Jeżeli nie masz pewności, w Twoim profilu jest opcja resetuj passkey. Wybierz ją aby otrzymać nowy unikalny klucz. Wiąże się to także z tym, że wszystkie aktualnie pobierane/udostępniane torrenty będziesz musiał pobrać ponownie ze strony i kontynuować ściąganie za pomocą nowego pliku .torrent.

Kilka IP (czy mogę się zalogować z różnych komputerów?)

Tak, tracker umożliwia kilka sesji jednego użytkownika z różnych adresów IP. Torrent przypisany jest do użytkownika, więc można pobierać/wysyłać z kilku adresów IP. Wystarczy tylko zalogować się na komputer A i B na to samo konto i pobrać plik torrent (ew. przenieść gotowe z komputera A na B) i zacząć pobierać lub wysyłać. Nie ma ograniczeń czy będziesz na obu adresach ściągał ten sam plik, czy na obu udostępniał itd.

Dla zainteresowanych (Anatomia sesji torrenta)


Troszkę info o "Anatomi sesji torrenta".Wstawianie torrentów - Top


Dlaczego muszę oczekiwać na akceptacje torrentów?

Jedynie Personel naszej strony może wstawiać torrenty bez oczekiwania na akceptacje.


Jakie muszę spełnić kryteria, by móc ubiegać się o status [ Moderator ] ?

Wymagania jakie muszą spełniać kandydaci:
 • Dodawać poprawnie 10 pozycji dziennie, mogą być to Alieny,
 • Tworzenie miłego klimatu na SHOUTBOXie,
 • Chęć i zaangażowanie w rozwój stronki,
 • Czasu na moderacje torrentów,
 • Wypowiadanie sie na forum i komentarzach pod pozycjami,
 • Znajomość Tematyki Torrentowej,
 • Znajomość Regulaminu.
 • Nie może Aktywnie udzielać się w załodze na innej stronie o podobnej Tematyce

W zamian oferujemy:
 • Dodawanie pozycji bez oczekiwania na akceptacje załogi,
 • Możliwość moderacji własnych pozycji i innych użytkowników strony,
 • Miejsce wśród Kadry strony w zakładce Załoga,
 • Możliwość awansu na Administratora strony,
 • Nabycie dużego doświadczenia i poznanie sztuczek jakich byś nie poznał będąc użytkownikiem ,
 • Szacunek na stronie.

Jeśli uważasz, że możesz spełnić wszystkie te kryteria, skontaktuj się z jednym z administratorów, lub wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj by podanie napisać szczegółowo. Upewnij się, że podałeś(aś) prędkość swojego UL, oraz że napisałeś(aś) co planujesz wstawiać na FileTracker.PL.Czy mogę udostępniać Wasze torrenty na innych Stronach?

Przerzuty są zabronione(chyba że masz zgode wstawiającego) Jesteśmy zamkniętą społecznością z limitem użytkowników. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą używać strony FileTracker.PL. Udostępnianie naszych torrentów na innych stronach jest bezużyteczne, ponieważ udostępniony przez Ciebie torrent ściągnięty z FileTracker.PL będzie psuł Twoje ratio i skończy się natychmiastowym usunięciem Twojego konta bez ostrzeżenia.


Pobieranie - Top


Co oznacza IOError - [Error13] Permission denied?

Jeśli chcesz to naprawić, po prostu zresetuj swój komputer, powinno to rozwiązać problem. Jeśli nie - czytaj dalej...IOError znaczy błąd Wejścia-Wyjścia i jest to błąd systemu plików, a nie trackera. Pojawia się wtedy, gdy Twój klient z jakiegoś powodu nie ma dostępu do zapisu plików, które aktualnie ściągasz lub udostępniasz. Najczęstszą przyczyna jest to, iż równocześnie masz włączone 2 kopie klienta jednocześnie. Mniej przyjemną przyczyną może być uszkodzony FAT. Jakaś awaria mogła uszkodzić tablice allokacji plików, co w rezultacie powoduje, że dane, które ściągnąłeś nie nadają się do odczytu. W takim przypadku uruchomienie Scandiska powinno rozwiązać problem.

Pobralem film, ale nie wiem co oznaczają: CAM/TS/TC/SCR?

Sprawdź ten przewodnik.


Dlaczego aktywny torrent nagle zniknął?

Mogą być przynajmniej 3 powody:
(1) Torrent naruszył regułyFileTracker.PL.
(2) Wstawiający mógł go skasować, ponieważ był zepsuty. Najprawdopodobniej poprawny plik zostanie wstawiony wkrótce.
(3) Torrenty starsze niż 42 dni oraz starsze niż 7 dni i bez seeda przez 24 godziny są automatycznie usuwane.


Jak mogę ponowić przerwane ściąganie lub reseedować coś?

Po prostu otwórz plik .torrent. Kiedy Twój klient zapyta Cię o lokację do zapisu, wybierz folder, w którym masz już pliki, które chcesz dokończyć, ew. reseedować. Po sprawdzeniu zawartości folderu program automatycznie zacznie pobierać brakujące części lub też udostępniać dane.

Dlaczego gdy coś ściągam zatrzymuje sie nagle na 99%?

Im więcej części masz, tym trudniej jest znaleźć osoby posiadające brakujące Tobie fragmenty. To dlatego ściąganie zwalnia lub nawet zatrzymuje się kiedy zostaje już kilka procent. Poczekaj i bądź cierpliwy, a zobaczysz, że wcześniej czy później otrzymasz brakujące fragmenty (o ile jest przynajmniej 1 seed)

Co jeśli otrzymuje komunikat typu a piece has failed an hash check?

Klienty Bittorrent sprawdzają dane, które otrzymujesz pod kątem poprawności. Jeśli jakaś część jest błędnie pobrana automatycznie pobierają ją jeszcze raz. Rzadko się zdarza aby po ściągnięciu dane nie działały, więc raczej nie powinieneś się przejmować takimi komunikatami. Niektóre klienty bitttorent mają opcję typu \'\'kick/ban clients that send you bad data\'\' lub podobną.Powinieneś je włączyć. Dzięki tej opcji osoby, które notorycznie będą wysyłały uszkodzone dane będą ignorowane.

Torrent ma niby wielkość 100MB, więc jakim cudem ściągnąłem 120MB?

Zobacz temat wyżej - Co jeśli otrzymuje komunikat typu a piece has failed an hash check. Jeśli Twój klient otrzymuje uszkodzone dane pobiera je jeszcze raz. Dlatego też końcowa ilość pobranych danych może różnić się od rzeczywistej objętości. Miej pewność, że zaznaczyłeś opcję kick/ban aby zminimalizować ilość źle pobranych danych.


Jak mogę zwiększyć prędkość pobierania? - Top


Jak mogę zwiększyć prędkość pobierania?

Prędkość ściągania zależy głównie od stosunktu wysyłających do pobierających (seeder-leecher ratio [SLR]). Niska prędkość ściągania jest głównym problemem przy nowych torrentach, gdzie SLR jest niskie (mają seedujących - dużo ściągających).(Pamiętaj: Miej pewność, że nie dokładasz się do niskiej prędkości pobierania. Seeduj, dzięki temu inni unikną problemów z prędkością.) Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc Ci zwiększyć prędkość pobierania:

Nie rzucaj się na nowe torrenty natychmiast po wstawieniu na strone. Poczekaj niech sie rozejdą.

W szczególności nie rób tak, gdy masz wolne łącze. Najlepszą prędkość pobierania uzyskasz po ok. 24h od ukazania się pliku, wtedy kiedy SLR będzie najwyższe (najwięcej seedów - mało leecherów). (Minusem jest to, że nie będziesz miał możliwości wysłać zbyt dużo. To do Ciebie należy wybór)

Zmniejsz prędkość wysyłania.


Prędkość Twojego wysyłania działa na prędkość ściągania na dwa sposoby:
 • Klienty bittorrent\'\' podczas ściągania pliku faworyzują tych, którzy wysyłają do nich dane. To oznacza, że jeżeli A i B pobierają ten sam plik i A wysyła dane do B z dużą prędkością, więc B chce się odwzajemnić. Dlatego też w efekcie duża prędkość wysyłania równa się duża prędkość pobierania.
 • Porównując to do sposobu, w jaki działa protokół TCP, kiedy A ściąga coś od B, B mówi, iż otrzymuje dane wysłane do niego (tak zwane acknowledgements - ACKs - czyli jakby wiadomości o treści "otrzymałem to!") Jeżeli A zawiedzie i nie prześle ACK, wtedy B przestaje wysyłać dane do niego i czeka. Jeśli A wysyła z pełną prędkością, wtedy może nie starczyć łącza na wysłanie pakietu ACK. W efekcie niewysłanie pakietu ACK spowoduje, że B nie będzie wysyłał danych, przez co spadnie nam transfer.
Najlepszy efekt daje kombinacja obu wartości. Upload powinien być ustawiony na tyle wysoko, aby umożliwiał także przesyłanie pakietów ACK bez opóźnienia. Dobrym sposobem jest utrzymywanie wysyłania na poziomie ok. 80% możliwości uploadu łącza.Będziesz musiał sam dojść do tego, jakie ustawienia, które będzie najlepsze dla Ciebie. (Pamiętaj, że utrzymywanie wysyłania na wysokim poziomie pomoże Ci w uzyskaniu dobrego ratio.)

Jeśli masz uruchomioną więcej niż jedną kopię swojego klienta, musisz zwrócić uwagę na to, że niektóre klienty (np. Azureus) używają całkowitego limitu wysyłania (bez względu na ilość uruchomionych torrentów). Inne (np. Bittornado) ustawiają limit dla każdego torrenta osobno.To samo dotyczy innych programów, które używają Twojego łącza (przeglądarki WWW czy FTP itp.), tak że weź je również pod uwagę obliczając całkowitą prędkość wysyłania.
Zmniejsz ilość aktywnych połączeń.

Niektóre systemy operacyjne (np. Windows 9x) nie radzą sobie dobrze z dużą ilością połączeń i mogą nawet się wieszać. To samo dotyczy niektórych routerów (zwłaszcza przy uruchomionych firewall\'ach) mają skłonności do spowalniania, a nawet przerwania połączenia, kiedy jest zbyt wiele połączeń. Nie ma na to sposobu. Możesz jedynie spróbować ograniczyć liczbę połączeń przypadających na torrent do 60-100. Zauważ, że jeśli masz uruchomione 2 klienty ilość połączeń sumuje się.

Zmniejsz ilość połączeń wychodzących.

Czy to nie to samo co powyżej? Nie. Limit aktywnych połączeń to liczba osób, z którymi Twój klient rozmawia i/lub ściąga od nich. Limit połączeń wychodzących, to liczba osób, do których Twój klient aktualnie wysyła dane. Idealną wartością jest liczba znacznie mniejsza niż limit aktywnych połączeń i powinna być uzależniona od wydajności Twojego łącza.

Daj swojemu klientowi BT trochę czasu na rozgrzanie.

Wyjaśnieniem początkowego zastoju może być to, że klient przy wysyłaniu faworyzuje osoby, od których coś otrzymał. Kiedy zaczynasz pobierać plik, nie masz nic do zaoferowania, dlatego jesteś początkowo ignorowany. To dlatego torrent ściąga się początkowo wolno. W zależności od ilości osób, do których jesteś podłączony. Twoja prędkość ściągania powinna szybko się zwiększyć, gdy tylko będziesz miał coś do wysłania.

Dlaczego w czasie gdy coś pobieram moja przeglądarka długo pobiera strony?


Jeżeli ściągasz torrent z dużą prędkością, to ma to wpływ na prędkość otwierania stron WWW, ponieważ nie masz już łącza, aby pobrać szybko dane z serwera WWW. Rozwiązaniem może być ustawienie w swoim kliencie ograniczenia Maksymalnej całkowitej prędkości pobierania (Global download speed) na poziomie 80-85% możliwości łącza. Pozwoli to na swobodne i w miarę szybkie przeglądanie stron WWW, a jednocześnie na pobieranie torrentów z wysoką prędkością. Możesz też użyć dodatkowych programów limitujących użycie łącza przez wybrane programy (np. klienta torrent czy przeglądarkę WWW) takich jak NetLimiter.
Dlaczego nie moge sie połączyć? Czy tracker mnie blokuje? - Top


Dlaczego nie mogę się połączyć? Czy tracker mnie blokuje?

To, że nie możesz się połączyć może być spowodowane przez kilka rzeczy:

Alternatywny port (81).

Niektóre nasze torrenty używają innych portów niż zwyczajowy, dla HTTP port 80. To może stwarzać problemy dla niektórych użytkowników - zwłaszcza tych którzy są za firewallem lub korzystają z proxy. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, edytując plik .torrent w jakimś edytorze tekstu lub używając np. MakeTorrent\'\'a i zmienić adres announce z http://FileTracker.PL.eu/announce.php na http://FileTracker.PL.eu:81/announce.php. Jednakże odradzamy edycje w Notatniku itp. Plik .torrent wygląda na zwykły plik tekstowy, ale tak NIE JEST. Edycja w Notatniku może (a raczej na 100%) uszkodzi tylko plik .torrent.

Może mój adres jest na czarnej liście?


Strona blokuje adresy IP, które znajdują się w bazie PeerGuardian(PG), tak samo jak adresu zbanowanych użytkowników. Działa to z poziomu Apache/PHP. Jest to skrypt, który automatycznie blokuje adresy z tej bazy. Nie powinieneś mieć jednak problemów z wejściem na stronę. W rzeczywistości nie blokuje to podstawowych protokołów, nadal będziesz w stanie pingować czy wyśledzić serwer, nawet jeśli jesteś na czarnej liście. Jeżeli nadal nie możesz wejść na stronę - problem leży w czym innym.

Jeżeli jakimś sposobem Twój adres IP znajduje się na liście PG prosimy nie kontaktować się z nami w tej sprawie. To nie nasz problem by odblokować ten adres.Mój ISP blokuje adres strony.

(Na początek - jest to nie w porządku, że Twój dostawca internetu (ISP) robi tak.) Niestety nie możemy nic z tym zrobić. Powinieneś się skontaktować ze swoim ISP (lub znaleźć innego). Miej na uwadze, że nadal możesz odwiedzać stronę korzystając z serwera proxy. Pamiętaj jednak, że zawsze będziesz widziany jako "Niedostępny" w swoim kliencie, ponieważ tracker nie będzie mógł sprawdzić, czy możesz akceptować przychodzące połączenia.

Tłumaczenie & Modyfikacje: filetracker.pl & Centrum P2P.com
Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020, 16:26 GMT

WRÓĆ NA GÓRĘ