FileTracker.PL - Darmowe polskie torrenty

Witaj drogi Towarzyszu!, jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować . Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !
User:  Hasło:     


Kategorie


Najczęściej pobierane w Maju


Detale Torrenta


ANOHNI - HOPELESSNESS (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL]

S: 0L: 0P: 15
Dodał: Fallen_Angel Tracker:
Kondycja:Dodane:2018-12-06 16:20:19
Kategoria:Muzyka  »  ElektronicznaRozmiar:272.88 MB
Język:Muzyka Zagraniczna  Muzyka ZagranicznaPobrali:POBRALI PLIK
Obserwuj:OBSERWUJ TORRENTAStaty:UAKTUALNIJ TRACKER
Download: Pobierz TorrentRaport:RAPORTUJ TORRENTA
...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...Są na świecie płyty, o których nie śniło się młodym klerykom...Mam nadzwyczajną słabość do tego jegomościa, a właściwie do niej – Anohni. Darzę ją estymą od wielu już lat, z których większość przecież spędziła ona na Ziemi jako mężczyzna, o czym często jeszcze zapominam. Kiedy Antony and the Johnsons wydali fenomenalny “I Am a Bird Now” i zgarnęli znaczną większość tytułów płyty roku w lokalnej prasie popularnej, album ten trafił w me ręce w idealnym momencie życia. Komukolwiek go prezentowałem nie rozumiał mego sentymentalnego podejścia do ckliwych dźwięków, ujmującej melodyjności i niezwykłej głębi wokalu Antony’ego. Emocje, które przekazywał, tak przecież ezoteryczne, były trudne do przecenienia: niezwykła wrażliwość, przejmująca, tembrująca rozpacz i kolosalna siła ekspresji. Poprzeczka została postawiona wysoko.

Żadne kolejne wydawnictwo nie dorównało tej płycie. I kiedy zespół dokonał żywota, na stosie rozczarowań zatliła się iskierka nadziei – może teraz zrobisz coś nowego, a jednak zachwycającego jak dawniej, Antony?


UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE… KRÓLOWA
Zmiana płci nie była dla mnie zaskoczeniem. Na serii koncertów w Polsce w 2009 roku Antony uparcie wypytywał publikę o prawa transwestytów i osób homoseksualnych, między słowami zdradzając zamiary co do swej fizyczności. Tym niemniej artystyczny mariaż z Hudsonem Mohawke już owszem, z lekka zdumiał. Jako że uznałem to jednak za krok w dobrą, nawet bardzo, stronę, postanowiłem nie zastanawiać się nad tym zbyt wiele i dać szansę muzyce.

I gdyby tylko cały album trzymał poziom tak, jak jego otwarcie…

Po kolei. “Drone Bomb Me” – tego mi było trzeba. Jeśli ktoś nie doczytał pseudonimu producenta albumu, od tej chwili – czyli od absolutnego początku – nie ma żadnych wątpliwości. Ulubione sample Hudsona pulsują w uszach niczym wykres oscylografu. Para młoda wyrusza przed ołtarz. Drżący głos, mocny krok, ramię w ramię naprzód kroczymy. Wybierz mnie, proszę wybierz mnie dziś wieczór. A później chodźmy dalej, są tylko cztery stopnie, cztery kierunki, cztery poziomy i milion odsłon zachwytu. “4 Degrees” to epopeja, której nie potrafię się pozbyć z mej jaźni od miesięcy. Ten utwór ma wszystko. Jego siła unosi nad ziemię, finezja nie pozwala się znudzić, przesłanie zapada w pamięć, patos rozsadza jaźń. Powtarzam ścieżkę po wielokroć, a właściwie zapętlam ten tandem.

Robię pauzę, równam oddech, dłuższą chwilę szukam ciszy. Wdzięcznym wzrokiem spoglądam na ekran odtwarzacza. Ruszam dalej.

Im bliżej ołtarza, tym więcej wymaga się od słuchacza. “Execution” broni się dopiero za trzecim, nawet za czwartym razem, narzucając typowo taneczny rytm w myśl refrenowego amerykańskiego snu. Zaprzeczenie miłości w kolejnej ścieżce to festiwal typowo antoniuszowego zawodzenia, do którego przekonają się tylko najwięksi fani. Uwagę zwraca ujmująco pompatyczny zaśpiew o przemijającej miłości do kobiety. To element przełomu życiowego artystki (tak, chce się rzec artysty), muzycznie wyeksponowany w ostatnim dogodnym momencie. Tutaj pojawiają się schody – “Obama” i “Violent Men” są jak chwila zwątpienia na ostatniej prostej przed ołtarzem artystycznego mariażu. Ciężkie, męczące, nieprzystawalne do wcześniejszej melodyjności zgrzyty pozornie budują nadzieję na lepszą przyszłość. Nie ma światła bez cienia, a wszystko jest tymczasowe. Kolejne rozdziały, w których Anohni epatuje pretensją o rozdzielenie z planetą, prowokujące “Crisis”, tytułowa beznadziejność, to coś zdecydowanie więcej, niż wyimaginowany przeze mnie marsz weselny dwójki muzyków. To jednak spójna, mozolnie opowiadana historia.

Słabo opieram się wrażeniu, że “Hopelessness” to testament męskiej części życia Antonego. Odbieram go jak próbę znalezienia zrozumienia dla własnych uczuć, empatii i akceptacji dla obranej drogi. Niespójne teksty, przypadkowe (lub nie) impulsy energetyczne, początkowy entuzjazm stopniowo przytłumiany ironiczną refleksją, spontaniczne przeprosiny. Ten album to coś bardzo osobistego. W przypadku Anohni nie mogło być inaczej. Tak tworzył Antony. Zostaję z jej muzyką.

Umarł król, niech żyje… królowa.


Przepoczwarzenie. Przemiana. Ewolucja. Sympatyczne poniekąd spojrzenie smukłego chłopaka pomieszane z wdziękiem niewinności dziewczęcia. Do tego indiańska czcionka, ani chybi wskazująca na producenta. Logiczne.

“4 Degrees” – Konia z rzędem temu, kto oprze się mocy tego utworu. Po jego lekturze można wszystko, a każde I wanna wydaje się realne. Jak to ujął Robert McLiam Wilson: Trzymając wysoko głowę, kroczę dumnie naprzód.

BOGUSZ BLASZKIEWICZ
Na pamiętnym albumie „I Am a Bird Now” lider Antony and the Johnsons opowiadał o samotności, bezsilności i lęku o to, co przyniesie przyszłość. Przyniosła bomby z dronów, masowe groby, ciąg dalszy samobójczego podgrzewania planety i powszechną inwigilację. „Tatusiu, tatusiu!/Wiem, że mnie kochasz/Bo cały czas masz mnie na oku” – śpiewa ten sam człowiek już nie jako Antony, ale Anohni. Nowy pseudonim – i inna płeć, bo Anohni to „ona” – przynosi także radykalną zmianę muzyczną. Przytulne akustyczne instrumentarium artystka porzuciła na rzecz elektroniki, pomagają jej szkocki producent Hudson Mohawke i specjalista od syntezatorów Oneohtrix Point Never. W mechanicznym anturażu płaczliwy wokal Anohni brzmi bardziej przejmująco niż kiedykolwiek dotąd. Co w zestawieniu z kumulacją globalnych nieszczęść spycha „Hopelessness” na granicę karykatury, ale ta litania wynika z tytułowej bezsilności i poczucia zdrady. „Kiedy cię wybrano/Były okrzyki radości” – śpiewa orientalną manierą w utworze „Obama”. „Teraz mówią o szpiegowaniu/Egzekucjach bez procesów (…) Cała nadzieja zniknęła z twojej twarzy”. Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek się przy tej płycie dobrze bawił, choć – przewrotnie – jest płytą przepiękną i w ogólnym wydźwięku zaskakująco pogodną.

Mariusz Herma
1. Drone Bomb Me
2. 4 Degrees
3. Watch Me
4. Execution
5. I Don't Love You Anymore
6. Obama
7. Violent Men
8. Why Did You Separate Me From The Earth?
9. Crisis
10. Hopelessness
11. Marrow
https://www.youtube.com/watch?v=CQ0BxhMfijgPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!INITIAL SEEDING. SEED 14:30-22:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...

====================================================

PODOBNE TORRENTY
SORRY BOYS - ROMA (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL] NERVOSA - AGONY (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL] CHARLES BRADLEY - CHANGES (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL] SCHAMMASCH - TRIANGLE (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL] RICINN - LIAN (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL] THE ZENITH PASSAGE - SOLIPSIST (2016) [FLAC] [FALLEN ANGEL]
Szczegóły torrenta
TRACKER
Tracker Podstawowy: http://tracker.vanitycore.co:6969/announce

Multitrackery:

http://tracker.vanitycore.co:6969/announce
http://tracker.city9x.com:2710/announce
http://0d.kebhana.mx:443/announce
http://open.acgnxtracker.com:80/announce
http://tracker.tfile.co:80/announce
http://tracker.city9x.com:2710/announce
udp://retracker.lanta-net.ru:2710/announce
udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce
udp://tracker.pirateparty.gr:6969/announce
udp://ipv4.tracker.harry.lu:80/announce
udp://62.138.0.158:6969/announce
udp://9.rarbg.to:2710/announce
udp://9.rarbg.me:2780/announce
udp://tracker.coppersurfer.tk:80/announce
udp://shadowshq.yi.org:6969/announce
udp://9.rarbg.com:2710/announce
udp://tracker.opentrackr.org:1337/announce
udp://9.rarbg.me:2710/announce

UAKTUALNIENIE
06/12/2018 16:20:24 (Jeśeli nie widac seeda kliknij na [uaktualnij] by odswieżyć statystyki).
[Lub sprawdź programem do pobierania torrentów, ponieważ niektóre trackery nie wyświetlają statystyk]
24 pliki
 
KOMENTARZE


Brak komentarzy...

DODAJ KOMENTARZ

Zaloguj się aby dodawać komentarze !!!Wstecz
WRÓĆ NA GÓRĘ